Aktualności22.11

eduBudzik nakręca edukację w Krakowie!

W listopadzie nasze eduBudzikowe ekspedycje odbywają się w Krakowie! Tam uczniowie biorą udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. Odkrywają dlaczego mydło myje, jak działa żyroskop i co to takiego symulator lotu. Na mapie krakowskich ekspedycji jest m.in. Muzeum Lotnictwa oraz ścianka wspinaczkowa! Zobacz, jak eduBudzik nakręca edukację w Krakowie!
Czytaj dalej…

20.09

Pierwsza eduBudzikowa ekspedycja już za nami!

35 uczniów z klas 3-6 szkół podstawowych w Radziszewie Starym, Kocach-Schabach i Niemyjach Nowych wzięło udział w pierwszej eduBudzikowej ekspedycji programu Nowej Ery, która odbyła się w dniach 11 i 12 września br. Podczas całej wyprawy dzieciaki z ciekawością i entuzjazmem angażowały się w kolejne edukacyjne wyzwania. Na warsztatach prowadzonych przez Uniwersytet Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia i rozwiązywały problemy naukowe, obserwowały świat przyrody, a w Centrum Nauki Kopernik mierzyły się z prawami fizyki i chemii. Zobacz, co „nakręcało” młodych odkrywców z podlaskich szkół!
Czytaj dalej…

13.09

Wydawnictwo Nowa Era nakręca edukację – rusza program eduBudzik

We wrześniu Nowa Era rozpoczęła innowacyjny, ogólnopolski program „eduBudzik – nakręcamy edukację!” Jego celem jest wsparcie dzieci w odkrywaniu i rozwijaniu pasji oraz talentów, a także rodziców i nauczycieli – w motywowaniu do poszukiwania i stymulowania naturalnej ciekawości dzieci.
Czytaj dalej…