Dla rodziców

Inspiracje


Jak „nakręcić” dziecko na uczenie się
Często rodzice zastanawiają się, w jaki sposób obudzić lub podtrzymać w dzieciach zapał do nauki, pasję, potrzebę zdobywania wiedzy. Co robić, by dzieciaki były ciekawe świata, otwarte na nowe wiadomości i doświadczenia? Poniższy artykuł zawiera wiele ciekawych wskazówek dla rodziców, opartych na sprawdzonych w praktyce działaniach oraz na wiedzy płynącej z badań i teorii psychologicznych.
Pobierz

Inteligencja emocjonalna
Inteligencja emocjonalna decyduje o umiejętności przystosowania się do otoczenia, udanych relacjach międzyludzkich i sukcesach zawodowych. Nic więc dziwnego, że termin ten coraz częściej wymieniany jest jako element prawidłowego rozwoju dziecka.
Pobierz

Porównywać czy nie
Szybki, szybszy, najszybszy. Dokładny, dokładniejszy, najdokładniejszy. Grzeczny, grzeczniejszy, najgrzeczniejszy itd. Zbyt często stosujemy wobec własnych dzieci tego typu rankingi. I wtedy - zamiast opisywać zachowania dziecka, wskazując, które są złe i chwaląc za dobre – porównujemy.
Pobierz

Jak pomóc dziecku w odrabianiu lekcji
Prace domowe naszych dzieci to częste źródło konfliktów międzypokoleniowych w rodzinie. Zaczyna się niewinnie – najpierw wyręczamy, potem pomagamy … i ani się obejrzymy, a już wspólnie z dzieckiem przerabiamy program klasy szóstej.
Pobierz