Ekspedycje naukowe


Ekspedycje naukowe to jedna z form aktywnej edukacji. Jest to rodzaj wyprawy mającej na celu odkrywanie, badanie, poznawanie bądź dokumentowanie np. roślin czy zwierząt. Nauczyciele i uczniowie wiedzą, że każda wycieczka czy nawet spacer do pobliskiego parku jest okazją do obserwowania zjawisk przyrody, poznawania praw fizyki czy chemii w ciekawy sposób. Można sprawdzić wiele naukowych faktów w otaczającym świecie i niejednokrotnie lepiej je zrozumieć. Zachęcamy nauczycieli i uczniów do szukania inspiracji w swoim najbliższym otoczeniu, do organizowania ekspedycji dla prawdziwych odkrywców!

Ekspedycje programu eduBudzik


Ekspedycje naukowe programu eduBudzik to wyprawy w świat różnorodnych edukacyjnych inspiracji. Specjalnym eduBudzikowym autokarem uczniowie i nauczyciele odwiedzą miejsca, które - budząc emocje odkrywcy - pomogą im doświadczyć aktywnej edukacji.

Chcemy, aby to doświadczenie obudziło w uczniach chęć poszukiwania własnych zainteresowań i poznawania swoich mocnych stron oraz zgłębiania fascynującego świata wiedzy. Nauczycieli pragniemy zainspirować do nowego spojrzenia na sposoby przekazywania wiedzy. Każdy świeży pomysł na ciekawą naukę będzie dużym wsparciem w podtrzymaniu naturalnej ciekawość świata u dzieci.

Na pierwsze ekspedycje naukowe zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli klas 3-6 ze szkół podstawowych znacznie oddalonych od dużych ośrodków naukowych i kulturalnych.