Partnerzy


Każde dziecko powinno mieć dostęp do najwyższej jakości edukacji, szansę rozwoju swoich zainteresowań i pasji – niezależnie od miejsca zamieszkania. Wydawnictwo Nowa Era, Stowarzyszenie Navegadores oraz Uniwersytet Dzieci - wspierając ideę wyrównywania szans edukacyjnych - połączyli swoje siły organizując ekspedycje naukowe dla programu eduBudzik.
 • OPERATOR I KOORDYNATOR EKSPEDYCJI NAUKOWYCH

  Stowarzyszenie Navegadores

  Towarzystwo Navegadores to nowe, niestosowane dotychczas i niosące wiele synergii podejście do działań z zakresu pomocy rozwojowej i humanitarnej. Elementem wyróżniającym Navegadores na tle wszystkich innych organizacji pomocowych jest stosowany model operacyjny. Ta autorska formuła zakłada współpracę z Partnerami Wykonawczymi – organizacjami biznesowymi. Współpraca polega z jednej strony na finansowaniu przez Partnerów realizacji projektu, z drugiej na bezpośrednim, osobistym zaangażowaniu pracowników, klientów bądź dostawców Partnera w prace nad projektem w miejscu jego implementacji.

  Więcej

  Wszystkie projekty realizowane są we współpracy z polskim MSZ i dotyczą zapewnienia beneficjentom dostępu do jednej z czterech kategorii elementarnych dóbr: wody, opieki medycznej, edukacji i energii elektrycznej. Dla korporacyjnych Partnerów Navegadores udział w projektach to nowa forma autoprezentacji i sposób budowania wizerunku firmy; jest wykorzystywany do budowania relacji biznesowych z innymi Partnerami oraz jako narzędzie polityki CSR i HR. Dzięki specyficznemu modelowi operacyjnemu, udział w projektach Navegadores stwarza Partnerom możliwość wielopoziomowego wykorzystania swojego zaangażowania. Nasze działania doceniło polskie MSZ, uznając Navegadores za jedyną organizację angażującą biznes prywatny w działania pomocowe. Jednocześnie w ramach współpracy Ministerstwo wspiera nas konsularnie i logistycznie. Innowacyjną wartość modelu operacyjnego Navegadores dostrzegają też biznesowe media: prestiżowy magazyn ekonomiczny Forbes objął działalność Towarzystwa stałym patronatem medialnym. Wspiera nas również aktywnie wiele znanych i opiniotwórczych osób. Udział w projektach biorą – indywidualnie – przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej, wolnych zawodów oraz artyści. Pierwszymi Ambasadorami Navegadores zostali aktorka Magdalena Cielecka oraz himalaista Krzysztof Wielicki. NAVEGADORES jest organizacją o charakterze non-profit.


  www.navegadores.pl
 • ORGANIZATOR WYKŁADÓW I WARSZTATÓW DLA UCZESTNIKÓW EKSPEDYCJI NAUKOWYCH

  Uniwersytet Dzieci

  Uniwersytet Dzieci jest fundacją non-profit, która od 2007 roku prowadzi nowoczesne programy edukacyjne dla dzieci w wieku 6-14 lat, wzorowane na wykładach i warsztatach akademickich, wykorzystujące aktywne metody nauczania. Tematyka zajęć wykracza poza program szkolny, a prowadzącymi są pracownicy naukowi i inni specjaliści. Patronat nad działalnością Uniwersytetu Dzieci objęło kilkanaście uczelni wyższych, m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska i Akademia Pedagogiki Specjalnej. Zajęcia akademickie na Uniwersytecie Dzieci odbywają się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie.

  Więcej

  Misją Uniwersytetu Dzieci jest rozwijanie zainteresowań naukowych dzieci w zakresie wykraczającym poza tradycyjne nauczanie szkolne, umożliwienie im odkrywania własnych pasji oraz wyjaśnianie zasad rządzących światem, aby potrafiły w nim samodzielnie działać.

  Dzieci biorą udział w programach poruszających wszystkie dziedziny nauki, dlatego mają szansę odkryć swoje pasje i talenty. Pokazujemy naukę poprzez niezwykłe zjawiska i doświadczenia, angażując dzieci w konkretne działania. Bezpośredni kontakt z wykładowcami uniwersyteckimi pokazuje dzieciom, że nauka jest fascynująca, inspirująca i przydatna na co dzień.

  To jednak nie wykładowcy akademiccy, a nauczyciele codziennie pokazują dzieciom jak działa świat. Dlatego chcemy upowszechniać nasze zajęcia na internetowej platformie wiedzy tak, żeby każdy nauczyciel mógł je zrealizować dla swoich uczniów. Gotowe scenariusze, stworzone przez naszych naukowców z myślą o twórczych nauczycielach, zwierają szczegółowy opis przebiegu zajęć, filmy z udziałem naukowców, prezentacje multimedialne, karty pracy i wszystkie inne materiały potrzebne do ich zrealizowania. Wszystkie scenariusze sprawdziliśmy w działaniu - budziły prawdziwy entuzjazm.

  Korzystanie z naszych scenariuszy jest darmowe. Wszystkich nauczycieli zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


  www.uniwersytetdzieci.pl
  scenariuszelekcji.edu.pl